Tarif Gönder

Lokanta Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

29.07.2021
2.607

Lokanta ve restoran gibi işletmelerde hazırlık ve pişirme ekipmanları için endüstriyel malzemeler kullanılmaktadır. Paslanmaz ekipman olan bu malzemeler hem seri yemek üretimi sağladığı gibi hemde çok uzun ömürlü kullanım imkanı vermektedir. Endüstriyel sanayi tipi mutfak malzemeleri adı ile bilinmektedir. Fırınlar, Tezgahlar, Ocaklar, Kaynatma kazanları, Benmari, Kuzine, Soğutma dolapları dahil bir çok ürün bu gruba girmektedir.

Bir işletmede bütün malzemeler endüstriyel olabileceği gibi belirli ana malzemelerde sadece endüstriyel olanlardan seçilebilir. İşletme kurulum maliyeti artıran bu ürünler performan açısından ise diğer ekipmanları verebileceği katkının 2 katından fazlasını vermektedir.

İkinci El Endüstriyel Lokanta Ekipmanları

Sıfır endüstriyel mutfak malzemelerinin fiyatları genelde yüksektir. Bu nedenle bazı işletme sahipleri ikinci el lokanta malzemeleri alımına yönelebilmektedir. Dayanıklılığı üst düzey olan bu malzemelerin kullanım ömrü bakımından ömürlük modelleri vardır. Sorunsuz bir şekilde ikinci el olsa dahi alınıp kullanılabilir.

Sanayi tipi endüstriyel malzemeler için neredeyse ülkemizde her şehirde servis ağı bulunmaktadır. Gerekli bakım onarımları için bir çok teknik servis firmasından hizmet almak da mümkündür.

Endüstriyel Paslanmaz Tezgahlar

Lokanta başta olmak üzere, restoran, cafe, otel, yemekhane dahil bir çok sektör için paslanmaz tezgahlar önemli bir yer teşkil eder. Hazırlık ekipmanı olarak değerlendirilebildiği gibi bulaşık yıkama tezgahı ve soğutucu modellerinde hem dolap hemde tezgah şeklinde kullanımı vardır. Ekonomik olan endüstriyel ürün arasında yer alır ve farklı ebatları bulunur. Bazı imalat firmaları ihtiyacınıza özel imalat yapabilmektedir. Piyasada ikinci el paslanmaz tezgah bulmak da hayli kolaydır. 500₺ ile 3000₺ arasında farklı ölçülerde tezgah ikinci elde rahatlıkla satın alınabilir.

2.El Endüstriyel Lokanta Malzemeleri Satışı

Size ait olan ancak kullanım yapmadığınız lokanta malzemelerinizide bir çok kurumsal firmaya satabilirsiniz. Eskidiği düşündüğünüz endüstriyel ürünlerinizi asla hurdaya çıkmayın yada atıl halde bırakmayınız. Son derece değeri yüksek olan bu malzemeleri doğru yere vermeniz halinde yüksek gelir elde etme olacağınız vardır.

Firmalar ikinci el pişirme ekipmanları, endüstriyel fırınlar, fritözler, hamur makineleri, ocaklar dahil bir çok malzemeyi komple yada parça halinde satın alıyor. Fiyat teklifi almak içinde yine bazı firmalar yerinizde ücretsiz keşif hizmeti veriyor.


SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.