Tarif Gönder

Cips Kaç Kalori?

26.02.2021
2.991

Cips Kaç Kalori? Sade olarak üretilmiş olan 1 paket cips kalori bakımından yüksek olmasıyla beraber içeriğinde bol miktarda tuz ve yağ bulundurur. Bunlar büyük ve küçük boy olmak üzere değerlerinde farklılık gösterir.

  • 69 gr. 1 paket küçük boy cips içerisinde, 364 kalori bulunur.
  • 124 gr. 1 paket büyük boy cips içerisinde, 654 kalori bulunur.

Besin değeri:

  • 25 gr. cips, 12, 8 gr. karbonhidrat içerir.
  • 25 gr. cips, 1, 8 gr. protein içerir.
  • 25 gr. cips, 3, 8 gr. doymuş yağ asitleri içerir.
  • 25 gr. cips, 8, 3 gr. yağ içerir.

Cips kilo yapar mı?

Formunu korumak veya herhangi bir diyet listesi uygulayan kişilerin tüketiminden kaçınmaları gerekir. Oldukça yüksek yağ içerir. Eğer çok canınız çektiyse bile küçük boyutlara yönelmekte fayda var.

Faydaları ve Zararları?

Hiç bir faydası olmadığını söyleyebiliriz. Cipslerde yağdan başka tuzun da olması tehlikeyi büyütüyor. Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda Kurumu’na göre de bir yetişkinin günde en fazla 6 gram tuz alması, 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Günde 2 paket cips yiyen bir kişi, bu oranları fazlasıyla aşıyor. Fazla alınan yağ ve tuz; kolesterol, kalp krizi ve felç gibi tehlikeli hastalıklara yol açıyor. Cipsin içinde oldukça zararlı kimyasal madde olan, akrilamid de bulunuyor. Akrilamid; yüksek ısıda besinlerde çıkan vücuda zararlı kimyasal bir madde. Yüksek ısıda protein ile şeker kimyasal reaksiyona girip ‘akrilamid’i doğuruyor. Bu, kimyasal plastik sanayide kullanılan, sigaranın da içinde bulunan ve kansere neden olan bir maddedir. Bu yüzden cips tüketirken bir kez daha düşünmelisiniz.SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.