Tarif Gönder

Dayanılmaz Tat, Benzersiz Lezzet Çıtır Çıtır Baklavalar

04.10.2022
1.932

Türkiye’nin en ünlü baklava markalarını bünyesinde barındıran Global Alışveriş sitesi Exporgin, her sektörde olduğu gibi baklava sektörüne de iddialı bir giriş yapıyor. Yöresel tariflerle modern tatları bir araya getiren Exporgin’de, birbirinden lezzetli yüzlerce çeşit baklava satışa sunuluyor. Maharetli ustaların ellerinden, sofralarınıza gelen bu eşsiz tatlı, bir tık kadar uzağınızda. Antep fıstıklısından havuç dilimine, midyeden cevizlisine kadar pek çok tat dudaklarınızla buluşuyor.

Tatlıların Sultanı Baklava Çeşitleri

En güzel anlarınızın eşlikçisi olan bu eşsiz tatlının, kendine has yapılışı ve lezzeti var. Yöresinde yetişen ürünlerle ve alanında uzman ustalar tarafından yapılan baklavalar, dudaklarınıza şölen yaşatıyor. Özel olarak açılan baklavalık yufkayı, fıstık ve cevize boğan en doğal yöresel baklava çeşitleri, benzersiz bir lezzet sunuyor.

Sofraların sultanı olarak kabul edilen baklava çeşitleri, en kaliteli malzemeler kullanılarak üretiliyor. Kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeyen markalar, en iyi ürünlerini exporgin.com ayrıcalığı ile satışa sunuyor.

Bayramların Vazgeçilmezi Enfes Baklavalar

Türk mutfağının geleneksel tatlıları arasında baş tacı olan fıstıklı baklavalar, oldukça geniş çeşitliliği ile her damak zevkine hitap ediyor. Özellikle bayram gibi özel günlerin en tatlı misafiri olan antep fıstığı ile yapılan baklavalar, pek çok seçenek içeriyor. Bu enfes tatlıyı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız ve her yerde nasıl yapılır diye aratıyorsanız, zahmet etmeyin. Exporgin’de sizler için satışa sunulan; fıstıklı havuç dilimi, şerbetli veya kuru baklavalar ev yapımı tadında, bir tıkla sofralarınıza geliyor.

Fıstık Sevenler İçin: Fıstıklı Baklava

Gaziantep’te yetişen yeşil fıstıklarla, usta ellerde üretilen fıstıklı baklavalar, fıstık severlerin gözdesidir. Antep fıstığının yeşiliyle, hem göze hem de damaklara hitap ediyor. Bu lezzetli tatlı, özenle açılan baklavalık yufkayı fıstıkla buluşturuyor. Farklı şekillerde üretilen fıstıklı baklava; kare, havuç dilimi baklava gibi pek çok çeşit içeriyor.

Lezzet Baklava Cesitleri

Lezzet Baklava Cesitleri

Ev Yapımı Tadında Benzersiz Lezzet

Türk tatlıları arasında en sevilen lezzetlerden biri olarak bilinen baklavalar, Exporgin ayrıcalığı ile sofralarınızda yer alıyor. En iyi markaların, bölgesinde üretilen antep fıstığı, ceviz gibi malzemelerle ve büyük özenle ürettikleri baklava çeşitleri, alıcısını bekliyor. Tadı damakta kalan lezzetiyle bilinen; fıstıklı, cevizli, havuç dilim, soğuk baklava, midye baklava, kuru baklava ve daha pek çok çeşidi, Exporgin’den sipariş edebilir, özel günlerinizi en güzel şekilde tatlandıra bilirsiniz.

Yöresinden Sofranıza Baklava Çeşitleri

Mutfağımızın ve kültürümüzün en eski geleneklerinden biri olan baklava, artık sadece bayramlarda değil, her zaman tükettiğimiz bir tatlıdır. Son zamanlarda, daha hafif formlarda da üretilen bu tatlılar; sütlü, hafif şerbetli şeklinde de üretiliyor. Özel baklavalık yufkayı, süt ve çikolataya buluşturan şefler, soğuk baklavayı ağır şerbetli tatlılardan hoşlanmayanlar için üretiyor.

Tam Kıvamında Maharetli Ustalardan

Tam kıvamında şerbetiyle damakları şenlendiren, fırından çıtır çıtır çıkıp tam da istediğiniz gibi seçeceğiniz kuru baklavalar Exporgin’de sizleri bekliyor. Ayrıca, fıstıklı havuç dilim, midye, yeşil burma, cevizli ve pudra şekeri ile süslenen çeşitleri ile her zevk için ayrı ayrı özellikler içeriyor. Oldukça sevilen; fıstıklı havuç dilim ve pudra şekeri ile yapılan baklavalar da çokça tercih ediliyor.

Usta İşi Baklava Nasıl Yapılır?

Memleketimizin her yöresinden en doğal hali ile bulabileceğiniz baklava çeşitleri, her damak tadı düşünülerek üretiliyor. Baklava, ince yufkaların arasına kat, kat antep fıstığı, ceviz ve fındık eklenerek ustalar tarafından yapılıyor. Toz şeker şerbetiyle tatlandırılan baklavanın, yapımında ve içeriğinde kullanılan malzemeler ve kesimi çeşitlilik gösteriyor.

Özellikle mevsiminde ve yöresinde yetişen ve doğal malzemeler kullanılarak üretilen baklavanın antep fıstığı, fındıklı ve cevizli çeşitleri bulunuyor. Bunun yanı sıra kare kesim, havuç dilimi, midye gibi çeşitleri de yer alıyor. Baklavalık yufkayı 40 kat açarak yapılan ve Gaziantep ile bütünleşen tam kıvamında, baklava çeşitlerini ve daha fazlasını exporgin.com’dan kolaylıkla sipariş edebilir, ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.


SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.