Tarif Gönder

En Meşhur 5 Yemeğimiz

28.02.2021
3.050

En Meşhur 5 Yemeğimiz. Herkesin bildiği ve kabul ettiği gibi Türk mutfağı dünyanın önde gelen en çeşitli ve lezzetli mutfaklarından biri. Yabancı turistlerin de Türkiye’ye geldiklerinde Türk mutfağına aşık olması kaçınılmaz oluyor haliyle. İşte tüm dünyaya nam salmış, tadını damaklarda bırakan , birbirinden lezzetli Türkiye’nin En Meşhur 5 Yemeği…

1. DÖNER

Türk mutfağı denilince şüphesiz ilk akla gelen, doyuruculuğu ve lezzeti ile dünyanın dört bir tarafından herkesin ilgi ve beğenesini kazanan döner oluyor… Türkiye’nin hemen hemen her cadde ve sokağında bir döner restoranına rastlayabilirsiniz. İster tavuk döner ister et döner olsun her hali ve çeşidi ile damaklarımızda tadını bırakan dönerin, Avrupa ve Asya ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede de restorantları bulunmakta.

2. YAPRAK SARMA

Her ne kadar sarması bin bir zahmet ve işçilik gerektirse de yemenin verdiği zevk ve eşsiz lezzeti için tüm zahmetlerine değen yaprak sarması, her zaman her öğünde yenebilse de özellikle bayramlar ve beş çaylarının vazgeçilmez Türk yemeği. Bulgur ya da pirinçle hazırlanan bir iç malzemenin genellikle asma yaprağına tercihe göre de lahana, dut ya da kiraz yaprağına sarılarak yapıldığı yemek, tüm zahmeti ve lezzeti ile Türkiye’nin En Meşhur 5 Yemeği arasında.

3. LAHMACUN

Döneri anlatmışken lahmacundan bahsetmeden geçmek olmaz! İtiraf edelim ki birçoğumuzun bir tane yemekle doyamadığı lahmacun, Türkiye’nin akıllarda ve damaklarda kalan lezzetleri listesinde ilk sıralarda. Dünya genelinde adına “Türk Pizzası’ da deniyor. Ününü daha çok Güneydoğu bölgesi ile yaymış olsa da Türkiye’nin dört bir yanında kaşarlı, sucuklu, kıymalı ya karışık birçok çeşidi yapılıyor ve eşsiz lezzetiyle Türkiye’nin En Meşhur 5 Yemeği listesine adını altın harflerle yazdırıyor.

4. KEBAP

Türk mutfağı diyince kebap demeden olmaz tabiki! Daha çok Güneydoğu Anadolu bölgesi ile özdeşleşen, her damağı lezzetiyle şenlendirecek kadar çok çeşidi olan kebap, dünyaca ünlü Türk yemekleri arasında elbette ilk sıralarda.

5. BAKLAVA

Türk damak tadında tatlı deyince şerbetli tatlıların yeri ayrı şüphesiz. Şerbetli tatlıların tahtının sahibi de tabi ki baklava! Türk mutfağında tatlı denilince akla gelen baklava, tarifsiz ve eşşiz lezzeti ile tüm dünyada damakları şenlendiren lezzetler arasında ilk sırada.

ETİKETLER:

SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.