Tarif Gönder

Yumurtanın Sarısı ve Beyazı Kolayca Nasıl Ayrılır?

04.04.2021
2.852

Yumurtanın sarısı ve beyazı kolayca nasıl ayrılır?

Yumurtanın beyazına veya sarısına ayrı ayrı ihtiyaç duyduğunuzda beyazını ve sarısını ayırmanız gerekir ki bu hiç de kolay bir işlem değildir. Ancak bu işlem için bir kaç farklı yöntem bulunmaktadır.

İşte yumurtanın beyazını ve sarısını ayırmak için püf noktaları:

1- Yumurtanın sarısını beyazından ayırmanın en kolay yollarından biri yumurtayı orta boy bir huninin içine kırmaktır. Yumurtanın beyazı huninin ağzından akıp düşerken, sarısı huninin üst kısmında kalır. Eğer yumurta bayatsa sarısı patlayabilir, o zaman beyazıyla beraber akar.

2- Yumurtanın sivri olan tepe noktasından bir kalem genişliğinde bir delik açın. Yumurtayı ters çevirip içini akıtmaya çalıştığınızda beyaz kısmı ilk olarak akacak ve sarı kısmı içerde kalacaktır.

3- Yumurtayı bir tabağın içine kırın. Plastik boş bir su şişesi alıp biraz sıkın. Sıkmış olduğunuz şişenin ağzını yumurta sarısının üzerine getirip şişeyi yavaşça gevşetin. Şişe vakum yaparak yumurta sarısını içine çekecek ve beyaz kısımdan kolayca ayrılacaktır. Daha sonra şişeyi sıkarak yumurta sarısını başka bir kaba aktarabilirsiniz.


ETİKETLER:

SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.