Tarif Gönder

Çiğ Kuruyemiş Sağlıklı mı?

26.09.2022
2.142

Günlük tüketimde yer açılan kuruyemişler aynı zamanda çerez olarak da misafirlere ikram edilen sunumlar arasında yer almaktadır. Kuruyemiş tüketimi aşırıya kaçmamak kaydı ile insan sağlığı için fayda sunmaktadır. Bunun ile beraber uzmanlar özellikle kuruyemiş tüketiminde çiğ kuruyemiş tüketiminin ise daha sağlıklı bir tercih olduğunu dile getirmektedir.

Çiğ Kuruyemiş mi Kavrulmuş Kuruyemiş mi Daha Sağlıklıdır?

Kuruyemiş hemen her daim tüketilen besinler olup sade olarak tüketiminin yapılmasının yanı sıra hamur işleri, tatlılar, yemek ve salata çeşitleri içinde de kullanılabilmektedir. Kuruyemişler çiğ ve kavrulmuş olarak satışa sunulur. Genellikle kavrulmuş olarak satışa sunulan kuruyemiş aynı zamanda çiğ olarak da satılmaktadır.

Çiğ Kuruyemiş mi Kavrulmuş Kuruyemiş mi Daha Sağlıklıdır?

Kuruyemiş tüketiminde çiğ ya da kavrulmuş fark etmeksizin sağlıklı bir seçimdir. Fakat kavrulan kuruyemişte lif kaynağı olarak ifade edilen lipaz enzimleri bulunmamaktadır. Bu ise özellikle diyet içinde kuruyemiş tüketiminin önemine işaret eder. Çiğ kuruyemiş ile doğal yağlar da insan bedenine direk olarak sağlanmış olur. Bunun yanı sıra bazı kuruyemişlerin kavrulması sırasında kullanılan tuz da sağlık açısından sorunlara da sebep olabilmektedir.

Çiğ kuruyemiş denilince akla ilk gelen yemişler arasında kuru üzüm gelmek ile beraber fıstıktan fındığa kadar tüm çoğu kuruyemiş çiğ olarak satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra bazı kuruyemişlerin saklanması ve dağıtımında sorun oluşabileceği için kavrularak satışa sunulması da uygun görülmektedir. Kuru üzüm gibi diğer tüm yemişleri çiğ olarak tüketerek besin değerlerini koruyan yemişleri tüketebilirsiniz. Kuru üzüm çeşitleri arasında da farklı seçenekler yer alıyor. Ağız tadınıza uygun olan ya da kullanacağınız yemek için uygun olan kuru üzüm çeşitleri arasından seçerek satın alabilirsiniz.

Cig ve Kavrulmus Kuruyemis Fiyatlari

Çiğ ve Kavrulmuş Kuruyemiş Fiyatları

Günlük hayat içinde sıklıkla yer açılan kuruyemiş besini çiğ ya da kavrulmuş olarak satışa sunulmaktadır. Çiğ olarak satışa sunulan kuruyemişler kavrulmuş olan kuruyemişlere nazaran daha sağlıklı olmak ile beraber aynı zamanda daha uygun fiyat seçeneği ile de satılmaktadır. Tuzlu fıstık olarak ifade edilen fıstıklar kavrulmuş olan kuruyemiş çeşididir. Tuzlu fıstık ile çiğ olarak satışa sunulan fıstık fiyatları arasında da değişim görülür. Tuzlu fıstık kilosu ile çiğ fıstık kilosu aynı değildir.

İhtiyacınıza uygun olan ve damak tadınıza uyan kavrulmuş ya da çiğ kuruyemiş seçimini Çerez Pazarı adresinden yapabilirsiniz. Farklı birçok kuruyemiş seçimini aynı yerden bulmanın avantajlarını elde ederken ihtiyacınıza uygun olarak dilediğiniz kiloda kuruyemişleri satın almanın da ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.


SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.