Tarif Gönder

Hamilelikte Beslenme

20.03.2021
2.865

Hamilelikte beslenme nasıl olmalı, hamilelerin beslenmesi, gebelikte beslenme, hamile beslenmesi hakkında bilgi, gebelik beslenmesinde nelere dikkat edilmeli.

Hamilelik dönemi, bir kadının hayatı boyunca yaşadığı, yaşayabileceği en özel dönemdir. Dünyaya bir bebek getirecek olmanın vermiş olduğu heyecan ve mutluluk gerçekten paha biçilemez. Bu duygu yoğunluğunun yanı sıra bu dönem aynı zamanda bir kadının hayatının en önemli dönemidir. Çünkü anne adayı hem kendi sağlığını hem bebeğinin sağlığını düşünerek hareket etmek zorundadır. Yatakta yatma şeklinden beslenmeye, merdiven çıkmaktan yürümeye kadar hayatının her alanında ve adımında anne adayı dikkatli olmak zorundadır. Bu zorunlulukların en önemli basamağı ise beslenmedir.

Hamilelik döneminde anne hem kendisi hem de bebeği için doğru, yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır. Hamilelik dönemini annenin sağlıklı bir kilo alımı ile geçirmesi, bebeğinde sağlıklı bir kiloda doğabilmesi için beslenme alışkanlıkları ve planlaması çok önemlidir. Yeterli ve dengeli beslenmeyen anneler aşırı miktarda kilo alabilir ve doğumun sıkıntılı geçmesine neden olabilir. Yeterli miktarda kilo alamayan anneler de bebeğini yeteri kadar besleyemez, bebeğini sağlıklı br şekilde dünyaya getiremez.

Bu bölümde, hamilelik döneminde anne adaylarının hem kendi sağlıkları hem de bebeklerinin sağlığı için beslenmesinde nelere dikkat etmesi gerektiği hususunda bilgiler bulabilirsiniz. Konusunda uzman gıda mühendisi ve diyetisyenlerimizin hazırlamış olduğu yazıların sizlere faydaları olacağını ümit ediyoruz.

ETİKETLER:

SENDE TARİFİNİ GÖNDER
YAZAR BİLGİSİ
yemek24
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.